صعود قلم یا صعود دوستی ؟ ...

 

چندی پیش دوستان کوهنورد وبلاگ نویس (کوهنویس) کردستان از برگزاری صعود وبلاگنویسان کردستانی تحت عنوان " صعود قلم " خبر دادند:

همایش ورزشی صعود اهالی قلم به کوه چهل چشمه کردستان برگزار می شود.

متن خبر در خبرگزاری جمهوری اسلامی ( ایرنا )

وبلاگ کوهستان

خبر خوشحال کننده ای بود، و نشان دهنده این که تکاپوی صعود مشترک کوهنویسان همچنان بین اهالی این دنیای مجازی وجود داره.
اما ...
نامگذاری برنامه ، شیوه اطلاع رسانی ، نظر سنجی، نام نویسی و هماهنگی های این برنامه توسط بعضی از دوستان کوهنویس به ویژه " مرتضی صالحی " نویسنده وبلاگ کلماتی از یک کوهنورد مورد سئوال و دارای شبهاتی بود که با درایتی که دوستان خوب کردستانی به خرج دادند و اسم برنامه را از صعود قلم به صعود دوستی تغییر دادند ، نگذاشتند تنش یا اختلافی بوجود بیاد.
چون کامنت هایی که در این مدت در وبلاگ ها نوشته می شد می توانست موضوع را به سمت دیگری هدایت کند.هرچند این کامنت ها نشانه حساسیت و اهمیت دوستان به صعود قلم  هست ولی تجربه ثابت کرده با گفتمان و لحن بهتر هم میشه مسائل رو حل کرد.

قسمتی از متن این کامنت ها در وبلاگ کوهستان:
نویسنده: کلماتی از یک کوهنورد
یکشنبه 22 فروردین1389 ساعت: 14:44
سلام
منم می خواهم مثل آرش صادق باشم با تو
چندی پیش با من تماس داشتی و من با شما صحبت کردم صعود قلم صعود اختصار یک شهر یا شخص نیست
به شدت با برنامه ات مخالفت می کنم و این اجازه رو نه از طرف من داری این برنامه رو برگذار کنی نه از طرف تمام وبلاگ نویس هایی که در صعود قلم شرکت می کنند
و اگر اسم صعودت رو عوض نکنی با تمام ابراز محبتی که بهت دارم و دوستت دارم طوماری می نویسم و با امضای تمام دوستان وبلاگ نویس از شما و هیئت شما شکایت خواهم کرد
به صورت جدی پیگیر این کار خواهم بود
پس تا قبل اینکه اتفاقی بیافته خودت جلوی این برنامه رو به این نام بگیر
حرفای نا گفته رو آرش بهت گفته و من فقط خواستم برخورد جدی کنم
اسم صعود قلم در اختصار شما و یا دیگر وبلاگنویس های شهر شما نیست مختص 623 وبلاگ نویس کوهنوردی کشور هست و شما حق نداری چنین اسمی رو روی برنامه ات بگذاری

نویسنده: کلماتی از یک کوهنورد
یکشنبه 22 فروردین1389 ساعت: 14:46
به شدت با برنامه ات به عنوان یک وبلاگ نویس مخالفت می کنم و
طوماری می نویسم و از شما و هیئتتون شکایت خواهم کرد

ولی به نظر شخصی من اینکه اسم صعود چی باشه خیلی اهمیتی نداره.مهم انگیزه و هدفی هست که قراره چند نفر رو دور هم جمع کنه.برای خود من مهمترین انگیزه درسی است که طبیعت به ما میده.محک زدن ما در تحمل سختی ها و حتا خوشی ها،محک زدن رفاقت ها ، کارایی در قالب یک تیم/کار گروهی ... و خیلی چیزای دیگه که شاید هنوز نتونستم کشف / درک کنم.

برای دوستان خوب کردستانی آرزوی سلامتی و صعودی خوب دارم.امیدوارم در صعود های بعدی دامنه و گستره برنامه ریزی هاشون فراتر بره.
در همینجا و با این قلم و نوشتار از این صعود حمایت می کنم و از راه دور برای  تمام شرکت کننده های این صعود آرزوی سرفرازی دارم.

^^^^^^^^^

به عنوان پیشنهاد و برای بهتر برگزار شدن برنامه هایی مانند صعود قلم که به یه متولی و گردآوردنده نیاز داره از انجمن کوهنوردان ایران می خوام که گوشه چشمی به این برنامه داشته باشه.
انجمنی که یکی از اهدافش باید سر و سامان دادن به این نوع حرکت هایی باشه که شاید نشه اونها رو از تشکیلاتی مثل فدراسیون انتظار داشت. 

 

شاید اهمیت و توجیه پذیری این موضوع برای بعضی از اعضا و گردانندگان انجمن کوهنوردی ایران مثل آقای عباس محمدی ، نویسنده وبلاگ دیده بان کوهستان ایران و عباس ثابتیان نویسنده وبلاگ آرام کوه و بنیانگذار سایت ویکی پاکوب بیشتر باشه.

عباس محمدیدکا  عباس ثابتیانسایت ویکی پاکوب

حتا این پیشنهاد هم می تونه در قالب یک نظر سنجی بین کوهنویس ها مورد ارزیابی قرار بگیره.

 

^^^^^^^^^

در همین رابطه:

اولین نشست وبلاگ نویسان کوهنورد ^ پناهگاه کوهستانی پلنگ چال - ١٣٨۴/٢/٢٣

اولین صعود وبلاگ نویسان کوهنورد ( همدل ، همگام ، همنفس ) ^^ قلّه توچال اسفند ١٣٨۵

دومین صعود وبلاگ نویسان کوهنورد ( صعود ایمن ، کوه پاک ، تفکر گروهی ) ^^^ قله سنبران اشتران ‌کوه - دریاچه گهر 14/03/1386

سومین صعود وبلاگ نویسان کوهنورد ( صعود قلم ) ^^^ قلّه دماوند 1386/05/31 

/ 6 نظر / 29 بازدید
رامیار

با سلام منونم جناب حصاری از اینکه این اسم باعث شبهه شد بازهم از حضور شما و تمام دوستان عذر می خوام و امیدوارم برای دوستان این سوئ تفاهم برطرف شده باشه با آرزوی موفقیت و شادکامی برای شما و تمام کوهنویسان

محمد

درود بر شما نقد و تحلیل منصفانه ای بود

حامد

درود بر شما نوروز خجسته باد پست آخر خیلی جالب بود. من بعد از 8 ماه به روزم به امید دیدار مجدد. [گل]

تازه كار

حامد جان ما اون روز کلی با هم حرف زدیم که راستش الان من تنبلیم میاد همشو بنویسم. [خجالت] پس فقط اشاره می کنم به سر فصلها به نظرمن در مورد صعود قلم احترام به نظر اکثریت از بالاترین اهمیت برخورداره که نباید از بین بره و پیدا کردن یک پدرخوانده اینچنینی مشکلات تصمیم گیری در پی خواهد داشت از طرفی همه وبلاگنویسها در انجمن کوهنوردان عضو نیستن و طبعا انجمن هم به دنبال تامین نظر اعضای خود است (که بسیاری از آنها هم وبلاگی ندارند)

تازه كار

نه راستش فراموش کردم. شرمنده. [خجالت] همین الان بهت زنگ می زنم [نیشخند]

عباس ثابتیان

سلام حامد من با رامیار صحبت کردم، دست کم دو نفر از انجمن قرار بود در این هم آیش شرکت کنند و ناگهان چی شد؟