مترجم متن و صفحه از نوع گوگل

با سلام به همه دوستان و خوانندگان گرامی" من ، کوه ، تنهایی "

دوستان از این پس می تونید نوشته های این وبلاگ رو به هر زبانی که دوست دارید بخونید.

چطــور!؟


شرکت گوگل به تازگی نسخه آلفای نرم افزار تحت شبکه مترجم متن Google Translate پارسی خود رو ارائه داده.با استفاده از این ابزار ، شما می تونید هر متنی که دارید از یک زبان به زبان دیگه ترجمه کنید.از جمله ویژگی های جالب این نرم افزار ترجمه صفحات سایت های اینترنی است.

هرچند که این نرم افزار توانایی ترجمه دقیق جمله ها رو از نظر ساختار زبانی نداره و متن رو به صورت لغت به لغت ترجمه می کنه،اما مطمئن هستم که در آینده و با پیشرفت هایی که در علم و تکنولوژی فضای مجازی در حال رخ دادن هست این نرم افزار دقیقتر میشه.

چیزی که برام جالبه اینه که این شرکت خارجی پیشروتر از ما ایرانی ها اقدام به راه اندازی این سرویس در سطح گسترده کرده و باید از برنامه نویسان و مجریان این پروژه که قطعن در بین اونها ایرانی های به گوگل رفته هم هستن تشکر کرد.البته از حق هم نباید گذشت و اینکه دو شرکت خصوصی ایرانی هم پیش از این نرم افزارهای ترجمه متن به نام های "نرم افزار پارس" و "نرم افزار آریا" را به صورت CD طراحی و راهی بازار کرده بودند.

باشد که روزی خود ما ایرانی ها اینچنین تکنولوژی ها و حتا برتر از این ها رو در اختیار جهانیان بگذاریم و فقط استفاده کننده نباشیم.

خب می دونم که علامت سئوال های به مراتب بزرگتر از این ؟ درباره چگونگی کار با این نرم افزار تو ذهنتون شکل گرفته.پس این شما و این هم آموزش تصویری استفاده از مترجم فارسی گوگل:

بعد از انتخاب زبان ،تمام مطالب صفحه و حتا لینکهایی که از این صفحه باز می کنید به آن زبان ترجمه میشه.همچنین با نگه داشتن نشانه گر Mouse روی یک قسمت از متن، متن اصلی در کادر کوچکی نشان داده میشه:

اگر خواستید صفحه به زبان اصلی برگرده لینکی که با فلش مشخص شده رو کلیک کنید:

>>

همشهری آنلاین -  مترجم فارسی گوگل آمد

/ 8 نظر / 26 بازدید
محمد رضا ایزدخواه (نقاش کوهنورد) فرهاد

با سلام . با این اوضاع فکر کنم تا چند وقت دیگه آب را هم سر بالا میشه فرستاد . آقاحامد موضوع جالبی بود . تازه غورباغه هم با صدای بلند داره ابو عطا ..................... . با گوگل قراره که بشه زنده فلای دون کرد . fly down

تازه کار

سلام، خوبی؟ اتفاقا ياد علي كردم. نمي دونستم خارج از كشوره. خب حالا كه اون نيست شما جاي اونو توي صعود قلم پر كن. مخصوصا كه مي دونم تجربه اجراي برنامه زنده (انجمن كوهنوردان) رو هم داري [گل]

نیکی مرادی

سلام این تکنو لوژی خیلی خوبه. از سازنده ش ممنون. از شما هم تشکر می کنم که بروز شدید. لینکهای جدیدمو دیدید؟ فعلا[خداحافظ]

امیر

سلام.وبلاگتون عالیه.گوگل هم حرف نداره..برنامه های جالبترش توراهه. با شعری برای ساجده بروزم

نیکی مرادی

سلام شما هم بینالود می آین؟ قبلنا سر می زدید به ما. اما حالا؟[گریه]

نیکی مرادی

سلام ممنون که سر زدید . ممنون که راجع به کارمم هم گفتید ( هرچند کوتاه بود ) ولی من بینالود نمی رم تا دیروز قرار بود برم اما ... نشد دیگه . به بقیه خوش بگذره ( انگار شما هم نمی رید )[گل][خداحافظ]