بدرود پرتقالی با سرپهنگی ساجده

آرش چی داری میگی؟ساجده؟؟؟؟؟!!!!!!

وقتی این خبر رو شنیدم شوکه شدم. 
هیچ باورم نمیشه که ساجده کشمیری کوهنوردِ وبلاگ نویس و شاعر خوب بندرعباسی ...
همون که هیچکدوممون نتونستیم همه حرف ها و نوشته هاش رو به خاطر گویشی که داشت کامل متوجه بشیم
چرا همه فعل های جمله بندی هام شده فعل گذشته ... ؟؟؟؟

صعود توچال ... برنامه دماوند ...

 

 

وای...چای داغی که ریختم روی دستش و حتی آب یخ بارگاه سوم نمی تونست از قرمزی سوختنش کم کنه و در جواب معذرت خواهی های گاه و بیگاهم فقط گفت: " چیزی نیست، بهترم ، خوب میشه "
یادت بخیر کوهنورد.اسم من ، کوه ، تنهایی رو تو لینکدونی وبلاگت گذاشته بودی: کوه تن های حامد
هیچ کس باورش نشد که ساجده از بین ما رفت.اون هم تو دماوند...
یادش گرامی...

بدینوسیله این ضایعه را به خانواده های محترم جان باختگان ،جامعه کوهنوردی ایران و بازماندگان این حادثه تسلیت گفته و برای ایشان صبر آرزومندم.

>>>

حادثه دلخراش خرداد دماوند - حادثه در دماوند - حادثه ای تلخ در دماوند - اعزام تیم کمک به حادثه دیدگان قله دماوند - عروس کوهستان

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

آخرین آخبار

پنجشنبه ٧/٣/١٣٨٨ - طی آخرین تماس تلفنی در ساعت 20:30 پنجشنبه ٧/٣/١٣٨٨ با رئیس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران درخصوص آخرین وضعیت تیم جستجو اعزامی به دماوند ، ایشان اعلام کردند تعداد 43 نفر از کوهنوردان و امدادگران جهت انتقال اجساد جان باختگان حادثه دماوند در پناهگاه سیمرغ (جبهه غربی دماوند) حضور دارند.همچنین گروه اعزامی توسط این هیات به سرپرستی آقای کیومرث بابازاده (پیشکسوت کوهنوردی ایران) اقدام به سازماندهی تیم جستجو و نجات هستند و در صورت مساعد بودن هوا ، فردا ، جمعه 8/3/1388صبح این تیم اقدام به عملیات انتقال اجساد می کنند.

  آقای مهندس کاشفی در خصوص محل فعلی اجساد افزود :دو نفر از جانباختگان این حادثه که یکی از آنها خانم معماری (خواهر آقای مهدی معماری - سرپرست تیم هرمزگانی به دماوند) هستند در برفچال هستند و جسد سرکار خانم ساجده کشمیری که به علت سر خوردن و اصابت سر ایشان به سنگ، جان خود را از دست داده اند در ارتفاع حدود 5400 و بین یال غربی و یال داغ قرار دارد که محل اجساد نشانه گذاری شده است.

 

 برای مشاهده پیش بینی وضعیت هوای دماوند بر روی لینک های زیر کلیک کنید:

  ارتفاع 4900  -  ارتفاع 5671

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

 جمعه ٨/٣/١٣٨٨ - طبق آخرین صحبت با سرپرست تیم جستجو حادثه دماوند، روز جمعه 8/3/1388 عملیات جستجوی اجساد به دلیل هوای نامساعد جوی انجام نشد و عده ای از نفرات تیم جستجو و امداد از پناهگاه سیمرغ (جبهه غربی دماوند)برگشته اند.
کیومرث بابازاده اعلام کرد با توجه به پیش بینی های موجود وضع هوا و مساعد شدن هوا طی روزهای شنبه و یکشنبه،تیم باقیمانده در پناهگاه صبح شنبه عملیات جستجو را پی خواهد گرفت.وی خاطرنشان کرد آقای مهدی معماری سرپرست تیم هرمزگانی از نظر جسمانی مشکلی ندارند ولی به دلیل از دست دادن خواهر و همنوردان خود (خانم ها فرخنده معماری، ساجده کشمیری و آقای حمید ترابی) شرایط روحی مناسبی ندارند.همچنین رئیس هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی استان هرمزگان نیز در منطقه حضور دارند.
همچنین با هماهنگی های انجام شده اینجانب ، تعدادی از کوهنوردان کرج به نام های آقایان رحیم قره داغی (عضو گروه کوهنوردی هفت خوان) ، خسرو جمشیدی ( گروه کوهنوردی کهار) ، دکتر کیوان بصیریان (گروه کوهنوردی شقایق) و حمید عُلیا ( عضو تیم امداد و نجات کوهستان) جهت کمک رسانی فردا به منطقه اعزام می گردند.همچنین آقایان امامعلی رحیمی (گروه کارگری ایران) ، محمد نصیری (گروه کوهنوردی سایپا و از اعضای تیم برودپیک 87 کارگران ) ، محمود هاشمی ( عضو گروه کوهنوردی بانک ملت و تیم برودپیک 87 استان تهران) و تعداد دیگری از کوهنوردان کرج و تهران آمادگی خود را برای اعزام اعلام کرده اند.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شنبه ٩/٣/١٣٨٨ - بنا بر آخرین اخبار رسیده از قرارگاه فدراسیون کوهنوردی در پلور ، ظهر امروز شنبه 9/3/1388 با تلاش اعضای تیم کمک رسانی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی تهران و اعضای تیم هرمزگان، اجساد سه تن از جانباختگان حادثه تیم استان هرمزگان پیدا شده و جهت اقدامات بعدی در محل مناسبی قرار گرفت.به گفته آقای کیومرث بابازاده ، سرپرست تیم کمک رسانی، محل دفن اجساد با GPS مشخص شده و اقدامات بعدی جهت انتقال اجساد درصورت شرایط مناسب هوا به اواخر این هفته موکول گردید.
وی علاوه بر تشکر از کوهنوردان و امدادگران تهران ، کرج و مازندران که طی دو روز گذشته در منطقه حضور داشته اند تصریح کرد: به دلیل جلوگیری از خطرات احتمالی ، فقط کوهنوردان و امدادگرانی که با تجهیزات کامل زمستانه نظیر کفش دوپوش ، کرامپون ، کلنگ ، طناب و سایر وسایل فنی و تجربه کافی دارا می باشند مجاز به شرکت در این عملیات هستند.
همچنین با تماس تلفنی با آقای مهندس کاوه کاشفی ، اعلام کردند: قرار است روز چهارشنبه 13/3/1388 تیم عملیات امداد به سرپرستی این هیات، مرکب از کوهنوردان با تجربه و فنی داوطلب که توانایی امدادرسانی در ارتفاع بالای 5000 متر را دارند به منطقه اعزام شوند تا در صورت شرایط مساعد آب و هوا ، عملیات انتقال اجساد تکمیل گردد.به گفته وی کوهنوردانی از همدانی نیز جهت این عملیات آمادگی خود را اعلام کرده اند.همچنین یک تیم داوطلب دیگر نیز از کرج جهت اعزام به منطقه اعلام آمادگی کرده اند. کاوه کاشفی در همین زمینه از تمامی کوهنوردانی که قصد کمک رسانی و شرکت در این عملیات را دارند خواست ابتدا با هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران هماهنگی لازم را انجام داده و سپس نسبت به اعزام به منطقه اقدام نمایند.

در همین رابطه:گزارش عملیات جستجوی اجساد حادثه دیدگان دماوند به نقل از سایت هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران - گزارش خانم آنا فراهانی از اولین تلاش تیم امداد

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

شنبه ٩/٣/١٣٨٨ - طبق آخرین تماس تلفنی در ساعت 19:00 با آقای کیومرث بابازاده مستقر در قرارگاه فدراسیون کوهنوردی در پلور، ایشان از انتقال اجساد به سمت پناهگاه سیمرغ خبر دادند.
بنابر گفته سرپرست تیم امداد اعزامی به منطقه ، با توجه به مساعد بودن هوای امروز و تلاش تیم مستقر در منطقه پیکر سه نفر از جانباختگان تیم حادثه دیده هرمزگان در دماوند به طرف پناهگاه سیمرغ در حال انتقال است.بابازاده افزود تیم  8 نفره جستجو با هدایت و سرپرستی ایشان از طریق بیسیم با آقای امیر گودرزی و مهدی معماری ساعت 12 ظهر امروز (شنبه 9/3/1388 ) موفق به پیدا کردن و بسکت اجساد شدند و تا ساعتی دیگر به پناهگاه سیمرغ می رسند.همچنین علاوه بر 8 کوهنورد تیم جستجو و انتقال تا پناهگاه ، 6نفر از اعضای تیم هرمزگان نیز امشب را در پناهگاه استراحت می کنند و فردا ( یکشنبه 10/3/1388 ) حمل پیکر جانباختگان بر روی برف و سپس با قاطر تا انتهای مسیر انجام می گیرد.
گفتنی است اقدامات قانونی جهت انتقال اجساد به تهران و بندرعباس فردا انجام خواهد شد.

 

 ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

گزارش کامل عملیات جستجو و انتقال متوفیان حادثه دماوند - هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران)

/ 16 نظر / 114 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ستوده

درگذشت این همنورد گرامی رو به تو دوست خوبم تسلیت می گم. از شنیدن این خبر حتا با وجد عدم شناختی که نسبت به این عزیز داشتم، متاثر شدم.

ب ه ن ا م

خرم نغمه اش که پیوسته به جاست.... بر فراز

نسترن

از همه تون عاجزانه درخواست می کنم احتیاط کنید. تو شرایط بد مسیر رو ادامه ندید. کاش از این به بعد همه ی کوهنوردا مثل همون هفت نفری که عاقلانه تصمیم گرفتن و برگشتن فکر کنن که دیگه شاهد این اتفاقای ناگوار نباشیم.در پناه یزدان پاک.

human being

حتی برای کسی که نمی شناسدشان خبر دردناکی است... و من فکر می کردم که کوهنورد ها بیشتر از بقیه فکر می کنند... و من فکر می کردم که کوهنوردها بیشتر از بقیه تحلیل می کنند... و من فکر می کردم که کوهنوردها بیشتر از بقیه به حرف دیگران گوش می کنند... و من فکر می کردم کوهنوردها بیشتر از بقیه به راه فکر می کنند تا به مقصد... من کوهنورد نبودم اما این چیزها را در کوه آموختم... یادشان گرامی باد... کاش اشتباهات تکرار نشوند...

رضا حصاری

تسلیت میگم[ناراحت] ناراحت شدم حامد جان خیلی مراقب باش

کلماتی از یک کوهنورد

سلام نمی دونم چقدر با صعود قلم آشنایی دارید هر چند الان دو سال می گذره که اونقدر حاشیه های ورزشمون زیاد شده بخصوص ما جامعه وبلاگ نویس که دستی به قلم داریم صعود قلم صعودی بود دوستانه با همکاری همه در کنار هم معنای دوستی واقعی هر چند سال ها فقط با نوشته های هم آشنا بودیم ولی دور هم جمع می شدیم و اونقدر صمیمی که سالهاست همدیگر رو می شناسیم امسال پس از دو سال دوباره به عنوان نماینده کوچکی از وبلاگ نویس های کوه و کوهنوردی خواستم دوستان رو دور هم جمع کنم تا بار دیگر تجدید دیدار و تجدید دوستی ها باشد صعود قلم یک بار دیگر با همکاری شما و تمام دوستان در حال تشکیل هست با همکاری خودتون یک بار دیگر دستی به قلم برده و یک بار دیگر در باره این صعود مطلبی بنویسید و با نوشتن حضورتون در این برنامه تجدید دیداری با همه دوستان داشته باشید منتظر حضورتون در صعود قلم (صعود سراسری وبلاگ نویس ها) هستیم چشم به راه شما جمعی از دوستان وبلاگ نویس

کلماتی از یک کوهنورد

شرمنده حامد جان اشتباه برای شما فرستادم که آیا در مورد صعود قلم می دانید این مطلب رو برای دیگر دوستان می فرستم برای شما که خودتون سرپرست و برنامه ریز صعود های قبلی بودید باید بنویسم سلام بر مربی و سرپرست می خواستم با اجازه شما و دیگر دوستان قدیمی صعود قلم یک بار دیگر از طرف خودم و دوستانی که ارتباطی باهاشون دارم شما رو هم دعوت کنم یک بار دیگر به جمع کوچیک البته با دل هایی بزرگ بچه های کوهنویس برای صعود قلم البته ببخشید جسارت کردم چون دیدم دو سال شده همه بیخیال این صعود شدن برای همین از دوستان بزرگوار اجازه گرفتم و این بار من پیش قدم شدم باز هم عذر می خوام فدای تو حامد جان منتظر خبرت هستم بیصبرانه بدرود