بالاخره اومدم!!

باز هم مجالی دست داد تا بنویسم. هیچ فكر نمی كردم این همه مدت نتونم بنویسم/>/>/>. 

این روزها خیلی سرم شلوغه.كارهای شركت زیاد شده. 14.gif/>/> یه Time Out  19.gifلازم دارم. 

یه مقدار هم بیشتر دارم به ورزش می پردازم.در حقيقت در راستای اهدافی كه اول سال برای خودم تعیین كردم دارم خودمو برای آینده نزدیك آماده می كنم.برای صعودهای خوب و سایر كارها.

تو این مدت تو دنیای مجازی بیشتر از اینكه بنویسم خوندم.

یه دوست خوب و قدیمی رو هم تو همین دنیا پیدا كردم.دوستی كه به قول خودش عجیب ترین معلم دنیاست08.gif.استاد هاشم میرزایی  استاد ادبیات دوران دبیرستان و به قول خودم: استاد « روزان » خوش.شاید از معدود معلم های ادبیاتی باشه كه خودشو با دنیای كامپیوتر و اینترنت وفق داده.هر كی از مولانای عزیز و حافظ و خیام (كه دیروز روز بزرگداشتش بود) و نیما و سهراب و فروغ كلی نویسنده و شاعر معروف و غیر معروف سئوال داره می تونه ازش بپرسه. یه انار داره با یه دل پر خون . شاید هم یه دل داره خونین مثل دل انار.دل خونین انار رو به یاد داشته باشید.

اما یه سری اتفاق ها افتاده كه می خوام اونها رو با هم مرور كنیم.

·         اول اینكه پیكرهای صاعقه زده محمد سعادتی و شیرین فرهی كه از تاریخ 7/2/1386 تو منطقه توچال و دارآباد گم شده بودند بعد از 11 روز در منطقه چشمه نرگس توچال پیدا شد.من به شخصه به پیدا شدن اونها خیلی امید داشتم.هر روز صبح تو مسیر رفتن به شركت نگاهم به توچال بود و فكرم پیش اونها.شركت هم كه بودم گاه گداری از پشت پنجره نگاهم به توچال بود و فكرم ....البته برای تجسس به دوستانم خبر دادم ولی متاسفانه كسی من رو همراهی نكرد و نتونستم برای این كار برم. ولی خب اونها شاید باید تو كوه وداع می گفتند...49.gif49.gif 

·         اولین جلسه انجمن كوهنوردان ایران هم در تاریخ 12/2/1386 برگزار شد.كه من و بهنام تو این جلسه شركت كردیم.متن بهاریه عباس جعفری كلی حال و هوای جلسه رو عوض كرد و برد تو كوه و دشت ودمن.عكسهای رودخانه نوردی در آبهای خروشان رودخامه گنگ هم خوب بود(ولی به پای برنامه رودخانه نوردی سفید رود ما نمی رسید15.gif04.gif) در حاشیه این مراسم با جعفر ادریسی و نسیم یوسفی دوستان خوبم گپ و صحبت دوستانه ای داشتم.حتما تا حالا دیگه با این دو زوج آشنا شدید.اگه نشده اید چند روز دیگه صبر كنید تا متن این گفتگو رو همینجا بخونید.

·        تاریخ جمعه 14/2/1386 هم با گروه برنامه صعود به قله وركش در منطقه طالقان رفتم.یه برنامه خوب همراه با برفكوبی و هوای عالی.    

^^^^^^^^^

قله وركش در منطقه البرز غربی قرار گرفته.مسیر های دسترسی به این منطقه از كرج، جاده آتشگاه بعد روستای برغان است که بعد از آن سمت چپ یه مسیر فرعی و خاكی هست كه به سمت روستای سُرهه و وامکوه میره. و در ادامه این جاده، مسیر به سمت روستای سنج ادامه پیدا می كنه.

محل توقف در روستای سنج است.برای رسیدن به قله وركش دو یال از مسیر جنوب شرقی و جنوبی قرار داره.

                  حمام عمومی روستای سنج   

                       (محلی برای غبار روبی از بدن)

 

                  6be4n80.jpg

                        (بوی معطر کاهگل خانه های روستا )

                  مسیر رودخانه همراه با آبشار و چشمه های دائم و فصلی

                       (صدای آب و بوی گلپر و پونه .... هارمونی طبیعت)

 

                  من و آقای رحیم قره داغی

                  (آقا رحیم مرد روزان و شبان سرد دماوند)

 

برای رسیدن به هر دو یال باید مسیر دره بالای روستای سنج را به سمت شمال و در امتداد رودخانه ادامه داد.با توجه به بارندگی های اخیر مسیر بسیار سر سبز و زیباست.در مسیر چشمه های آب فراوان است و از نظر آب مشكلی نیست.اونهایی هم كه با سبزی های كوهی آشنا هستند می تونند انواع و اقسام گیاهان و سبزی های كوهی را پیدا كنند اما به احتمال زیاد با تذكر افراد محلی روبرو خواهند شد.

                  روی یال های فرعی

                  (گترها به پا... شروع برفکوبی)

 

      6hh6atu.jpg

       (همه تو یه خط، نگاهها به جلو، رو بروی یال اصلی)

 

در اردیبهشت و روزی كه ما رفتیم روی یال ها هنوز برف ها آب نشده اند.حجم برف هم در قسمتهایی  از مسیر، گاهی به یك متر هم می رسید. بهترین یال برای صعود زمستانی یال جنوبی است.ارتفاع قله از سطح دریا 3800 متر است كه در این برنامه با دستگاه GPS اندازه گیری شد. با توجه به مسیر پیاده روی در درّه ، مدت زمان لازم برای این برنامه 1.5 روز پیشنهاد می شود.ولی در صورتی كه مایل به اجرای یك روزه این برنامه باشید باید مثل ما ساعت 30/4 صبح از كرج راه بیافتید، تا ساعت 9 شب منزل باشید.تعداد نفرات مناسب برای این برنامه هم بین 3 تا 15 نفر است.با توجه به تجربیات گذشته ،در برنامه هایی كه بیشتر از این تعداد در برنامه ها شركت می كنند، سرعت تیم به شدت پایین می آید كه بر روی كیفیت برنامه تاثیر نامطلوبی می گذارد. 

 

     بر روی قله- ارتفاع 3800 متر

     (همه به جز 39.gif ....)

 

     5y2xs12.jpg 

      (نگاهی به مسیردره)

در پایان این برنامه متوجه شدم زانوهام هنوز به طور كامل خوب نشده اند.و باید بیشتر مراقب اونها باشم تا منو همراهی كنند.

 

      همه با هم

(از سمت راست پایین:آقای سروری، محمد حسینی، مرتضی تیموری. از راست بالا:جواد کاظمی، آقای رنجی، مهدی بهمندار، غلامعلی برازنده، 39.gif ، خانم کریمی، آقا رحیم)

  ·         یه خبر خوب كه هفته پیش شنیدم،انتخاب دوست خوب ، پر انرژی و همیشه خندان، هم گروهی خوبم علی بادپر به تیم ملی سنگنوردی رشته Bouldering  بود.روز جمعه همین هفته هم برای مرخصی اومده بود كه با چند نفر از دوستان خوب و عضو گروه كوهنوردی هفت خوان به استقبال علی رفتیم .براش آرزوی سلامتی، پیروزی و كامیابی می كنم.امیدوارم كه در مسابقاتی كه پیش رو داره سربلند باشه.شما هم برای علی و بقیه بچه های ملی پوش آرزو كنید.هركی هم براشون حرفی داره همینجا تو قسمت نظرات بگه، منقل می كنم بهشون.  

  علی بادپر

(همیشه بخند پسر)

66n2gyq.jpg

(من متعلق به همه شما هستم)

4lt4hlx.jpg

(بهنام اخمالو به جای لئوناردو داوینچی، علی ، 39.gif)

·         و اما یه خبر خوش دیگه اینكه :جعفر و نسیم الان یونان هستند. و امروز احتمالا درخت بعدی رو در آتن پایتخت تاریخی یونان بكارند.این موضوع رو در آخرین ارتباطی كه باهاشون داشتم بهم  گفتند.متن sms  رو بخونید:

Hamed (19-May-2007_20:12:25)>Hi.ta mitunid khosh bashed.azad,rahat.shoma darid rekab mizanid ke berid jolo,beresid be shahro keshvare ba’di,khshitun jolo raftan bashe.kojaeid?

Jafar Edrisi (19-May-2007_20:15:25)>Merc az lotfet.Aten hastim va ehtemalan farda derakht mikarim.  

(اگه نمی دونی این دونفر كی هستند و قضیه كاشتن درخت چیه ، گفتم دیگه؛ چند روز دیگه صبر كن متوجه میشی) 

فعلا تا بعد....49.gif 

/ 22 نظر / 79 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ساناز

کوه نزهتگه روح های خسته است من/کوه تنهایی وبلاگتون بسیار زیباست حتی برای من که خیلی خارج از این گودم خوشحالم که چون تویی در این دنیا هست که تو گیرودار این این زندگی زیبایی چون :من کوه زندگی می افرینه برقرار باشی و پایدار

حامد

به رضا آموزگار:اخبار کوهنوردی اونم دست اولش .... رضا آموزگار .... فرشيد: هر کس با توجه به نيازش به ساناز:روح های خسته؟ شما هم بزنید به کوه تا از اين گير و دار زندگی خلاص .... و انرژی خودتون رو بگيريد.

ساناز

سلام راست گفتی, به کوه بايد زد........ به قامت بلند مقدس . به تندیس دستپرور روزگار جوانی افریدگار . به معبد خیال . اری به کوه باید زد . به عزم رسیدن به صبح هوشیاری . . پاینده وبرقرار باشی.

azizollahi

سلام بابت اون مصاحبه ای که با علی آقا داشتی تشکر می کنم . ميگم اين دوستت آقا بهنام با اين همه معرفت و مرامش ، چرا اينقدر اخموست !!؟ ---------------------------------------- موفق باشی حامد جان

fereshteh

سلام کولاک کردی من چی بگم . معلوم خيلی هم خوش گذشته .اين چند وقته سرمون خيلی شلوغه خيلی کار داريم مخصوصا تو اين هفته .

victory_n65

درود بر شما و همه ی کوهنوردهای عزيز من از ۲ سال قبل با کوه آشنا شدم و از درکه شروع کردم (البته خانوادگی) و بعد از دو سال تازه ديروز به سياه سنگ رفتيم (البته بعد از یک شب توقف در شیرپلا) آخه وقتی اکثر اعضای گروه زانو درد يا اضافه وزن بالای ۲۰ کيلو دارند که وضع بهتر از اين نميشه! به خاطر همين دلم می خواد که عضو گروه های کوهنوردی بشم و آروم آروم صعودهام رو گسترش بدم حتی اگه به قیمت جونم تموم بشه (به قول یکی از کوهنوردها این که آدم بمونه توکوه یخ بزنه بهتره که بزارند زیر زمین خاک بخوری البته دور از جون همه تون). ولی پدر مادرم اجازه نمی دن مامانم ميگه ده سال ديگه اجازه می ديم (الان ۲۰ سالمه) لابد ده سال ديگه هم ازدواج کردم و آقامون ميگه وايسا بچه ها بزرگ شن ۱۰ سال ديگه می ريم !!!! (خوب دیگه این هم از مزایای دختر بودنه) چاره ای نيست. از همين جا به همه ی کوهنوردهای عزيز خسته نباشيد می گم عوض ما هم کوهنوردی کنيد و از فرصت هایی که دارید استفاده کنید و مواظب خودتون باشيد.

حامد

به victory_n65: درود به شما که همت کرديد.اين رو بدونيد که با تلاش کردن به آرزوهاتون می رسيد.هدفتون فقط کوهنوردی نباشه.اون چيزی که از کوهنوردی می آموزيد براتون هدف باشه.اگر بخواهيد واقعا کوهنوردی کنید می تونيد پدر و مادرتون رو قانع کنيد.و مطمئن باشيد اگر اونها اين ميل و اشتياق واقعی رو در شما ببينند و از جمع و گروهی که در اون عضو هستيد مطمئن باشند٬به شما اجازه ميدن.اين رو قبول کنيد که کوهنوردی خطرات خودش رو داره و پدرها و مادرها نگران هستند. ما هم که ميريم کوه تا برگرديم دل اونها مثل سير و سرکه می جوشه.... حالا اگه خواستيد روشهايی هست که می تونيد دل پدر و مادرتون رو به رحم بياريد.

victory_n65@yahoo.com

درود بر شما ممنون از این که جواب نظرم رو دادید راجع به این جمله تون که (هدفم اون چیزی باشه که از کوه نوردی می آموزم) چه هدف این باشه یا نه خود به خود کوه (با طبیعت خشن و در عین حال زیباش) درس های خودش رو به آدم میده درس زندگی درس مقاومت در برابر مشکلات کاهش فشارهای روانی که ممکنه تو زندگی هریک از ما رخ بده ساختن روحیه و خلاصه هزار فایده ی دیگه که من همه ی اینها رو شخصا تجربه کردم ولی خوب آدمی همیشه طرفدار صعود و پیشرفته و تو هر مرحله ای که قرار می گیره دوست داره به مرحله ی بعدی هم گام بزاره من هم یکی از اون آدم ها . فعلا که درگیر کنکورم خوشحال میشم روش هایی که بهشون اشاره کردی رو برام میل کنی یا پی ام بزاری تا بعد کنکور روشون کار کنم (البته ترجیحا پی ام چون میلم مشکل داره) باز هم ممنون و موفق باشی.

نیمچه کوهنورد

دوست عزیز سلام ممنون میشم کروکی و گزارش صعود قله ناز از روستای سنج برام بفرستی . با گوگل ارت یه مقدار مسیر رو یافتم و جزئیات نداره میترسم پیش همنوردام ضایع شم . دمت گرم برسون معرفت رو [ماچ]

مینا صیادی

سلام خسته نباشید چرا گفتین آقای میرزایی دل خونین داره!؟لطفا بیا به وبم جواب بده!