حامد حصاری
تماس با من
نمایه نگارنده
نویسنده (های) وبلاگ حامد حصاری
گذشته های بایگانی شده
      من ، کوه ، تنهايی (دیده ها و ندیده ها،گفته ها و نگفته های تنهایی با کوه ،در کوه...)
من ، کوه ، جشنواره نویسنده: حامد حصاری - سه‌شنبه ٢۳ بهمن ۱۳۸٦
از کجا شروع کنم؟؟ .... آها یادم اومد.می خوای گوش بدی؟

پس چشماتو بدوز به این حرف ها و کلمات و خودت رو تو موقعیت بگذار.

  =========== 

همه اونهایی که " درد جشنواره " رو کشیدند می دونن که فیلم دیدن اون هم تو زمان مهمترین جشنواره سینمایی کشور چه لذتی داره.چه فیلم هایی که توی این یک هفته – ده روز اکران شدند و دیگه هیچ خبری از اکران عمومی نشد.چه فیلم هایی که غوغا به پا کردند و توی اکران عمومی حسابی فروش کردند.چه فیلم هایی که روز آخر برای اکران رسیدند و چه فیلم هایی که به جشنواره نرسیدند.صف های طولانی برای  خرید بلیط، بازار سیاه بلیط ها، مهمان های ویژه داخلی و خارجی،برنامه های ویژه تلویزیونی و رادیویی و ....دل اهالی سینما و سینما برو هم به این چند روز خوشِ دیگه.سال گذشته که به طور جدی رفتم تو لیست درد کشیده های جشنواره و با دستی خالی و حتی از پا درازتر برگشتم، تازه معنی ومفهوم طعم خوش داشتن بلیط رو متوجه شدم.تا اینکه امسال دوست خوبم سعید* پیشنهاد وسوسه انگیزی بهم داد:

-        سلام.خوبی؟ سری کامل بلیط های جشنواره رو می خوای؟

من هم خوشحال و خندون و متعجب، اول کمی هول شدم و گفتم:آره می خوام چطور؟

-        یکی از همکار هام دو سری داره.من نمی تونم برم.اگه می خوای زود بگو که برای تو بگیرم.

کمی فکر کردم و نصفه نیمه گفتم آره و به یکی دیگه از دوستان گفتم و اون هم گفت آره و اگه یه سری دیگه هم باشه می خوام و کلی کش و قوص دیگه تا اینکه بالاخره دو سری بلیط جشنواره امسال اون هم گروه 1 و 2 بخش مسابقه ایران دستم رسید.حالا یکی بیاد برنامه جشنواره رو به ما بده.روز و سانس و ...القصه....با کلی این در و اون در زدن و اینترنت گردی، اسم فیلم های روز اول و ساعتش رو متوجه شدم.حالا....قبل از شروع جشنواره:حامد اسفندیاری دوست و همنورد خوبم پنچشنبه و جمعه سرپرست برنامه اون هفته صعود به قله پهنه سار بود.اما خودش کجا بود؟لرستان- درود، مأموریت کاری.به به به.هر دم از باغ بری می رسد.SMS (پیامک) به این مذمون به گوشی رسید که: حامد جان من این هفته ماموریت هستم.فکر نمی کنم کارم تموم بشه.سرپرستی برنامه این هفته با تو.خیلی ممنون.چهارشنبه 17/11/1386 هم که از قبل رزرو شده بود.نشست ماهیانه انجمن کوهنوردان ایران.

چهارشنبه رو که هیچ رقمه نمی شد نرفت انجمن.تصمیم داشتم بعد از جلسه برم.اما حتی(حتا) اگه با موتور هم می خواستم برم نمی شد خودم رو از خیابون ویلا (استاد نجات اللهی) تا ساعت 8 شب به سینما آستارا (میدان تجریش) برسونم. به همین خاطر، به چندتا از دوستان (از جمله عزیزاللهی عزیز) SMS داده بودم که اگه کسی بلیط می خواد یه جوری بهش برسونم.آخه حیف بود که این بلیط های نازنین همینجوری بمونه.

اما این رفقا انگار حس فیلم دیدن نداشتن.به هر حال بلیط های چهارشنبه که رو دستم باد کرد، هئـــــــــــــــــچ ...، فیلم کنعان رو هم نتونستم ببینم.

پنجشنبه هم که راهی برنامه شدیم.یه برنامه خوب با دوستان خوب کوهنورد:آقا رحیم: از پیشکسوت های قوی و کار بلد کوهنورد ( من لقب خدای دماوند رو بهش دادم)، علی عبداللهی: از دوستان خوب ، همنورد و هم گروهی، جواد کاظمی و علی اشراقی.

دو روز به دور از هیاهوی شهر.اون هم در بهترین و بلندترین خلوت تنهایی،کوه.

خوشحالیم از این بود که حداقل این دو روز کلی برام مفید بود.آخه... خب کوهِ دیگه.ولی خب از طرفی هم تو این دو روز ، فیلم هایی که تعریفشون رو شنیده بودم (استشهادی برای خدا ،همیشه پای یک زن در میان است ،شب، خواب زمستانی)از دست دادم.ولی اشکال نداره.

شنبه دیگه کلی برنامه ریزی کردم که حتما بتونم برم.از شرکت که در اومدم خودم رو با کلی استرس رسوندم به سینما.فیلمش هم ای... بدک نبود.(انعکاس).اما برای سانس (سئانس) بعدی حال و حوصله نداشتم.بلیطم رو هم همون دم در دادم به یکی از کسایی که تو صف وایستاده بود.(2500 تومان،به قیمت گیشه.نه 1 تومن کمتر نه 1 تومن بیشتر)

یکشنبه از اون روزهایی بود که ترافیک کاری عجیبی داشتم.جلسه گروه و دادن معرفی نامه به یکی از سرپرستان برنامه، گزارش برنامه پهنه سار ، کلاس، سینما.

حالا کی می خواد این همه کار رو که همه از نظر زمانی در یک زمان ولی از نظر مکانی در جاهای مختلف قراره اتفاق بیفته رو انجام بده؟با یه مدیریت زمانی و مکانی و... گزارش برنامه رو قرار شد آقا رحیم بخونن.کلاس رو کنسل کردم،معرفی نامه رو دادم به یکی از دوستان تا برسونه به دوست خوب و همنوردمون و خودم هم رفتم سینما.او.........ه

به امید دیدن یه فیلم خوب شاد و شنگول رفتم تو سالن و نشستم .به قول پشت سری، تیتراژ این فیلم که ما رو نگرفت.به خصوص وقتی که اسم سرمایه گذار ها اومد، سفارشی بودن فیلم کاملا مشخص شد.فقط امیدوار بودم خیلی فیلم کسل کننده ای نباشه، که بود.

به هر حال با هر زور و زحمتی که بود فیلم رو دیدم و بلیط سانس (سئانس) بعدی رو با همون شرایط شب قبل رد کردم رفت.بلیط های روز آخر رو هم دادم به دوستم آوینست.

این هم از درد جشنواره امسال.

--------------

* سعید: دوست خوبی که پارسال هم پروژه مشترک درد جشنواره رو اجرا کردیم.

>>

> پرشین بلاگ هم بالاخره تغییر و تحولات رو انجام داد.یه خورده ای هنوز اذیت می کنه ولی فکر کنم ا....ـــــی بدک نباشه.

> جشنواره فیلم فجر امسال٬ اون جور که باید و شاید شور و حالی نداشت.

  نظرات ()
Share
مطالب اخیر گزارش برنامه صعود به قلّـه دماوند ، بام ایران دلتنگی با : "من ، کوه ، تنهایی" و "شما" و اما عشق ... یار دبستانی من ای روزگار ... !! یادواره !!! درباره خبر انتصاب هادی صابری + پیام شادباش هادی صابری، دبیر جدید فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران برای سالگرد علی رئیس دانا سنگ نویسی در کوهستان به چه قیمت...!؟
کلمات کلیدی وبلاگ ویژه ها (٢٦) ذهن زیبا (۱٩) این طرف - آن طرف (۱٦) من ، کوه (۱٤) کوه نوشته (۱٢) روزانه (٧) بدون شرح (٦) کوه عکس (٦) زیر ذره بین (٥) یاد گرفتنی ها (٥) جشن های ایرانی (٥) شاعرانه (٤) کوه شعر (٤) یاد ها (٤) طبیعت زخمی (۳) درد جشنواره (۱)
دوستان من گروه کوهنوردی هفت خوان کرج فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران ‌Black Rock spedizione2004 garinmount آرام كوه از دماوند تا علم كوه از کی ستاره از زمین می رود به آسمان آزادكوه آزادکوه آناپورنا آوازهای كوه آوای کوه با هم همسفر شویم باشگاه سنگنوردی(بولدرینگ) آراماز بالا تر از ۴۰۰۰متر برج سينا! بيستون بی هیچ ترسی از جاذبه زمین پزشکی کوهستان جای رسیدن جایی نزدیک آسمان چنگ الماس حرف خودم.... خاک خوب داستان کوه داغلار دختر آسمان دوست داران طبيعت:تاریانا رازکوه ریشه در آسمان... سر پهنه گی سرخ كوه سنگنوردی صخره های آزاد فانوس علم كوه غزال کوهستان فانوس فانوس کوه کلاغ ها... كــُــــــــلاهـه كوله بار كوه کوه انتظار خدا کوه قاف کـوه نوشت کوه نیوز کوهستان کوهنورد کوهنوردی(اشترانکوه) کوهنوردی، نشان زندگی کوهنوردی،سنگ نوردی،دوچرخه سواری برای صلح گروه سنگنوردان جوان كرج گزارشات صعودبه قلل ودیواره های مرتفع لوتسه نجواهای پاییزی نقاش كوهنورد هيچ و پوچ واگویه هایم وبلاگ چال وبلاگ علی اصغری یادداشتهای كوه یادداشتهای يک کوهنورد یک قدم مانده به ... Mountain Weather Forecast گروه کوهنوردی شقایق کرج خانه کوهنوردان کرج گروه کوهنوردی کاهار کرج گروه کوهنوردی هامون قله های مه گرفته... شیپورچی آیاز کوهنوردان ایرانی ورجین دیواره بلند و انگشتان سرمازده کماندار زندگی در کوهستان
لینکستان دوستان غیر کوهنورد