حامد حصاری
تماس با من
نمایه نگارنده
نویسنده (های) وبلاگ حامد حصاری
گذشته های بایگانی شده
      من ، کوه ، تنهايی (دیده ها و ندیده ها،گفته ها و نگفته های تنهایی با کوه ،در کوه...)
بالاخره اومدم!! نویسنده: حامد حصاری - یکشنبه ۳٠ اردیبهشت ۱۳۸٦

باز هم مجالی دست داد تا بنویسم. هیچ فكر نمی كردم این همه مدت نتونم بنویسم . 

این روزها خیلی سرم شلوغه.كارهای شركت زیاد شده.  یه Time Out  لازم دارم. 

یه مقدار هم بیشتر دارم به ورزش می پردازم.در حقيقت در راستای اهدافی كه اول سال برای خودم تعیین كردم دارم خودمو برای آینده نزدیك آماده می كنم.برای صعودهای خوب و سایر كارها.

تو این مدت تو دنیای مجازی بیشتر از اینكه بنویسم خوندم.

یه دوست خوب و قدیمی رو هم تو همین دنیا پیدا كردم.دوستی كه به قول خودش عجیب ترین معلم دنیاست.استاد هاشم میرزایی  استاد ادبیات دوران دبیرستان و به قول خودم: استاد « روزان » خوش.شاید از معدود معلم های ادبیاتی باشه كه خودشو با دنیای كامپیوتر و اینترنت وفق داده.هر كی از مولانای عزیز و حافظ و خیام (كه دیروز روز بزرگداشتش بود) و نیما و سهراب و فروغ كلی نویسنده و شاعر معروف و غیر معروف سئوال داره می تونه ازش بپرسه. یه انار داره با یه دل پر خون . شاید هم یه دل داره خونین مثل دل انار.دل خونین انار رو به یاد داشته باشید.

اما یه سری اتفاق ها افتاده كه می خوام اونها رو با هم مرور كنیم.

·         اول اینكه پیكرهای صاعقه زده محمد سعادتی و شیرین فرهی كه از تاریخ 7/2/1386 تو منطقه توچال و دارآباد گم شده بودند بعد از 11 روز در منطقه چشمه نرگس توچال پیدا شد.من به شخصه به پیدا شدن اونها خیلی امید داشتم.هر روز صبح تو مسیر رفتن به شركت نگاهم به توچال بود و فكرم پیش اونها.شركت هم كه بودم گاه گداری از پشت پنجره نگاهم به توچال بود و فكرم ....البته برای تجسس به دوستانم خبر دادم ولی متاسفانه كسی من رو همراهی نكرد و نتونستم برای این كار برم. ولی خب اونها شاید باید تو كوه وداع می گفتند... 

·         اولین جلسه انجمن كوهنوردان ایران هم در تاریخ 12/2/1386 برگزار شد.كه من و بهنام تو این جلسه شركت كردیم.متن بهاریه عباس جعفری كلی حال و هوای جلسه رو عوض كرد و برد تو كوه و دشت ودمن.عكسهای رودخانه نوردی در آبهای خروشان رودخامه گنگ هم خوب بود(ولی به پای برنامه رودخانه نوردی سفید رود ما نمی رسید) در حاشیه این مراسم با جعفر ادریسی و نسیم یوسفی دوستان خوبم گپ و صحبت دوستانه ای داشتم.حتما تا حالا دیگه با این دو زوج آشنا شدید.اگه نشده اید چند روز دیگه صبر كنید تا متن این گفتگو رو همینجا بخونید.

·        تاریخ جمعه 14/2/1386 هم با گروه برنامه صعود به قله وركش در منطقه طالقان رفتم.یه برنامه خوب همراه با برفكوبی و هوای عالی.    

^^^^^^^^^

قله وركش در منطقه البرز غربی قرار گرفته.مسیر های دسترسی به این منطقه از كرج، جاده آتشگاه بعد روستای برغان است که بعد از آن سمت چپ یه مسیر فرعی و خاكی هست كه به سمت روستای سُرهه و وامکوه میره. و در ادامه این جاده، مسیر به سمت روستای سنج ادامه پیدا می كنه.

محل توقف در روستای سنج است.برای رسیدن به قله وركش دو یال از مسیر جنوب شرقی و جنوبی قرار داره.

                  حمام عمومی روستای سنج   

                       (محلی برای غبار روبی از بدن)

 

                 

                        (بوی معطر کاهگل خانه های روستا )

                  مسیر رودخانه همراه با آبشار و چشمه های دائم و فصلی

                       (صدای آب و بوی گلپر و پونه .... هارمونی طبیعت)

 

                  من و آقای رحیم قره داغی

                  (آقا رحیم مرد روزان و شبان سرد دماوند)

 

برای رسیدن به هر دو یال باید مسیر دره بالای روستای سنج را به سمت شمال و در امتداد رودخانه ادامه داد.با توجه به بارندگی های اخیر مسیر بسیار سر سبز و زیباست.در مسیر چشمه های آب فراوان است و از نظر آب مشكلی نیست.اونهایی هم كه با سبزی های كوهی آشنا هستند می تونند انواع و اقسام گیاهان و سبزی های كوهی را پیدا كنند اما به احتمال زیاد با تذكر افراد محلی روبرو خواهند شد.

                  روی یال های فرعی

                  (گترها به پا... شروع برفکوبی)

 

     

       (همه تو یه خط، نگاهها به جلو، رو بروی یال اصلی)

 

در اردیبهشت و روزی كه ما رفتیم روی یال ها هنوز برف ها آب نشده اند.حجم برف هم در قسمتهایی  از مسیر، گاهی به یك متر هم می رسید. بهترین یال برای صعود زمستانی یال جنوبی است.ارتفاع قله از سطح دریا 3800 متر است كه در این برنامه با دستگاه GPS اندازه گیری شد. با توجه به مسیر پیاده روی در درّه ، مدت زمان لازم برای این برنامه 1.5 روز پیشنهاد می شود.ولی در صورتی كه مایل به اجرای یك روزه این برنامه باشید باید مثل ما ساعت 30/4 صبح از كرج راه بیافتید، تا ساعت 9 شب منزل باشید.تعداد نفرات مناسب برای این برنامه هم بین 3 تا 15 نفر است.با توجه به تجربیات گذشته ،در برنامه هایی كه بیشتر از این تعداد در برنامه ها شركت می كنند، سرعت تیم به شدت پایین می آید كه بر روی كیفیت برنامه تاثیر نامطلوبی می گذارد. 

 

     بر روی قله- ارتفاع 3800 متر

     (همه به جز  ....)

 

      

      (نگاهی به مسیردره)

در پایان این برنامه متوجه شدم زانوهام هنوز به طور كامل خوب نشده اند.و باید بیشتر مراقب اونها باشم تا منو همراهی كنند.

 

      همه با هم

(از سمت راست پایین:آقای سروری، محمد حسینی، مرتضی تیموری. از راست بالا:جواد کاظمی، آقای رنجی، مهدی بهمندار، غلامعلی برازنده،  ، خانم کریمی، آقا رحیم)

  ·         یه خبر خوب كه هفته پیش شنیدم،انتخاب دوست خوب ، پر انرژی و همیشه خندان، هم گروهی خوبم علی بادپر به تیم ملی سنگنوردی رشته Bouldering  بود.روز جمعه همین هفته هم برای مرخصی اومده بود كه با چند نفر از دوستان خوب و عضو گروه كوهنوردی هفت خوان به استقبال علی رفتیم .براش آرزوی سلامتی، پیروزی و كامیابی می كنم.امیدوارم كه در مسابقاتی كه پیش رو داره سربلند باشه.شما هم برای علی و بقیه بچه های ملی پوش آرزو كنید.هركی هم براشون حرفی داره همینجا تو قسمت نظرات بگه، منقل می كنم بهشون.  

  علی بادپر

(همیشه بخند پسر)

(من متعلق به همه شما هستم)

(بهنام اخمالو به جای لئوناردو داوینچی، علی ، )

·         و اما یه خبر خوش دیگه اینكه :جعفر و نسیم الان یونان هستند. و امروز احتمالا درخت بعدی رو در آتن پایتخت تاریخی یونان بكارند.این موضوع رو در آخرین ارتباطی كه باهاشون داشتم بهم  گفتند.متن sms  رو بخونید:

Hamed (19-May-2007_20:12:25)>Hi.ta mitunid khosh bashed.azad,rahat.shoma darid rekab mizanid ke berid jolo,beresid be shahro keshvare ba’di,khshitun jolo raftan bashe.kojaeid?

Jafar Edrisi (19-May-2007_20:15:25)>Merc az lotfet.Aten hastim va ehtemalan farda derakht mikarim.  

(اگه نمی دونی این دونفر كی هستند و قضیه كاشتن درخت چیه ، گفتم دیگه؛ چند روز دیگه صبر كن متوجه میشی) 

فعلا تا بعد.... 

  نظرات ()
Share
مطالب اخیر گزارش برنامه صعود به قلّـه دماوند ، بام ایران دلتنگی با : "من ، کوه ، تنهایی" و "شما" و اما عشق ... یار دبستانی من ای روزگار ... !! یادواره !!! درباره خبر انتصاب هادی صابری + پیام شادباش هادی صابری، دبیر جدید فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران برای سالگرد علی رئیس دانا سنگ نویسی در کوهستان به چه قیمت...!؟
کلمات کلیدی وبلاگ ویژه ها (٢٦) ذهن زیبا (۱٩) این طرف - آن طرف (۱٦) من ، کوه (۱٤) کوه نوشته (۱٢) روزانه (٧) بدون شرح (٦) کوه عکس (٦) زیر ذره بین (٥) یاد گرفتنی ها (٥) جشن های ایرانی (٥) شاعرانه (٤) کوه شعر (٤) یاد ها (٤) طبیعت زخمی (۳) درد جشنواره (۱)
دوستان من گروه کوهنوردی هفت خوان کرج فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران ‌Black Rock spedizione2004 garinmount آرام كوه از دماوند تا علم كوه از کی ستاره از زمین می رود به آسمان آزادكوه آزادکوه آناپورنا آوازهای كوه آوای کوه با هم همسفر شویم باشگاه سنگنوردی(بولدرینگ) آراماز بالا تر از ۴۰۰۰متر برج سينا! بيستون بی هیچ ترسی از جاذبه زمین پزشکی کوهستان جای رسیدن جایی نزدیک آسمان چنگ الماس حرف خودم.... خاک خوب داستان کوه داغلار دختر آسمان دوست داران طبيعت:تاریانا رازکوه ریشه در آسمان... سر پهنه گی سرخ كوه سنگنوردی صخره های آزاد فانوس علم كوه غزال کوهستان فانوس فانوس کوه کلاغ ها... كــُــــــــلاهـه كوله بار كوه کوه انتظار خدا کوه قاف کـوه نوشت کوه نیوز کوهستان کوهنورد کوهنوردی(اشترانکوه) کوهنوردی، نشان زندگی کوهنوردی،سنگ نوردی،دوچرخه سواری برای صلح گروه سنگنوردان جوان كرج گزارشات صعودبه قلل ودیواره های مرتفع لوتسه نجواهای پاییزی نقاش كوهنورد هيچ و پوچ واگویه هایم وبلاگ چال وبلاگ علی اصغری یادداشتهای كوه یادداشتهای يک کوهنورد یک قدم مانده به ... Mountain Weather Forecast گروه کوهنوردی شقایق کرج خانه کوهنوردان کرج گروه کوهنوردی کاهار کرج گروه کوهنوردی هامون قله های مه گرفته... شیپورچی آیاز کوهنوردان ایرانی ورجین دیواره بلند و انگشتان سرمازده کماندار زندگی در کوهستان
لینکستان دوستان غیر کوهنورد