حامد حصاری
تماس با من
نمایه نگارنده
نویسنده (های) وبلاگ حامد حصاری
گذشته های بایگانی شده
      من ، کوه ، تنهايی (دیده ها و ندیده ها،گفته ها و نگفته های تنهایی با کوه ،در کوه...)
معرفی وبلاگ -- نقاش کوهنورد نویسنده: حامد حصاری - جمعه ۱ آذر ۱۳۸٧

نقاش کوهنورد به آدرس http://www.outdoor-painter.blogfa.com/ عنوان وبلاگیه که به تازگی راه اندازی شده و مطالب و عکس هایی متفاوت با آنچه که از یک وبلاگ با رویکرد کوهنوردی انتظار میره در این وبلاگ ارائه میشه.

این وبلاگ به همت دوست و همنورد خوبم آقای محمد رضا ایزدخواه (فرهاد) شروع به کار کرده.

آقا فرهاد یکی از دوستان خوب،کوهنورد فنی و هم گروهی سابق گروه کوهنوردی هفت خوان ما هستن.

 

محمدرضا ایزدخواه (فرهاد)

 

در مقدمه نویسنده می خوانیم:

 

" عنوان وبلاگ به طور کلی خوانندگان عزیز را در جریان مطالبی که در آن مطرح خواهد شد ، قرار می دهد .

 

من در وحله اول یک دوستدار طبیعت هستم که از طریق نقاشی در طبیعت با آن ارتباط برقرار می کنم . همینطور کوهنوردی ، جلوه هایی از زیبایی های طبیعت را برای من عیان کرده ، که نمونه هایی از آنها را در تابلوهایم به تصویر کشیده ام . به همین دلیل مطالبی که در این صفحات مطالعه خواهید کرد ، اکثرا" شامل موارد زیر می باشد :

 

الف - نقاشی و مجسمه : دراین بخش نمونه هایی از کارهای گذشته و آخرین کارهایم را برایتان ارایه خواهم کرد . همچنین مطالب فنی و کاربردی درمورد نقاشی در این بخش ارایه خواهد شد .

 

ب- کوهنوردی : این بخش به مطالب ، خاطرات و عکس هایی از برنامه های کوهنوردی که به طور انفرادی و یا با جمعی از دوستان برگزار شده ، اختصاص داده شده است . همچنین کروکی هایی از مناطق مختلف ارایه خواهد شد که می توانید برای اجرای برنامه های کوهنوردی ار آن استفاده کنید . موضوع امداد کوهستان نیز از دیگر مطالبی است که در این بخش به آن اشاره خواهد شد.

در پایان این وبلاگ را به استادان ارجمندم آقایان ابراهیم جعفری و عربعلی شروه تقدیم می کنم ."

 

یکی از کارهای جالب آقا فرهاد برگزاری کارگاه های آموزشی نقاشی در طبیعت (Outdoor Painting Workshop) بود که نمی دونم هنوز هم این برنامه ها ادامه داره یا نه.

من هم در چندتا از این برنامه ها شرکت کردم ولی یادگیری نقاشی با اصول رایج کمی حوصله می خواست که من خیلی نداشتم.شکستن، نادیده گرفتن یا عبور از اصول رایج فنی هر کار هم در درجه اول آشنایی کامل اون فن و تکنیک رو می خواد که اجرایی کردن این گذار برای من زوده (بابا واقع بین!!).

ولی به آقا فرهاد قول دادم یه تابلو نقاشی بکشم.تا اون روز...

 

شاید اسم وبلاگ کوهنورد نقاش هم برای این وبلاگ درست باشه که خود آقا فرهاد باید توضیح بده.

در پایان راه اندازی وبلاگی متفاوت با مطالبی متنوع بین کوه نویسان رو به آقا فرهاد عزیز تبریک میگم و براشون آرزوی نوشتن مطالب خوبی رو دارم.

 

آقا فرهاد

همیشه به کوه،همواره بر فراز، نویسا و دست به بوم و قلم باشی...

  نظرات ()
Share
مطالب اخیر گزارش برنامه صعود به قلّـه دماوند ، بام ایران دلتنگی با : "من ، کوه ، تنهایی" و "شما" و اما عشق ... یار دبستانی من ای روزگار ... !! یادواره !!! درباره خبر انتصاب هادی صابری + پیام شادباش هادی صابری، دبیر جدید فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران برای سالگرد علی رئیس دانا سنگ نویسی در کوهستان به چه قیمت...!؟
کلمات کلیدی وبلاگ ویژه ها (٢٦) ذهن زیبا (۱٩) این طرف - آن طرف (۱٦) من ، کوه (۱٤) کوه نوشته (۱٢) روزانه (٧) بدون شرح (٦) کوه عکس (٦) زیر ذره بین (٥) یاد گرفتنی ها (٥) جشن های ایرانی (٥) شاعرانه (٤) کوه شعر (٤) یاد ها (٤) طبیعت زخمی (۳) درد جشنواره (۱)
دوستان من گروه کوهنوردی هفت خوان کرج فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران ‌Black Rock spedizione2004 garinmount آرام كوه از دماوند تا علم كوه از کی ستاره از زمین می رود به آسمان آزادكوه آزادکوه آناپورنا آوازهای كوه آوای کوه با هم همسفر شویم باشگاه سنگنوردی(بولدرینگ) آراماز بالا تر از ۴۰۰۰متر برج سينا! بيستون بی هیچ ترسی از جاذبه زمین پزشکی کوهستان جای رسیدن جایی نزدیک آسمان چنگ الماس حرف خودم.... خاک خوب داستان کوه داغلار دختر آسمان دوست داران طبيعت:تاریانا رازکوه ریشه در آسمان... سر پهنه گی سرخ كوه سنگنوردی صخره های آزاد فانوس علم كوه غزال کوهستان فانوس فانوس کوه کلاغ ها... كــُــــــــلاهـه كوله بار كوه کوه انتظار خدا کوه قاف کـوه نوشت کوه نیوز کوهستان کوهنورد کوهنوردی(اشترانکوه) کوهنوردی، نشان زندگی کوهنوردی،سنگ نوردی،دوچرخه سواری برای صلح گروه سنگنوردان جوان كرج گزارشات صعودبه قلل ودیواره های مرتفع لوتسه نجواهای پاییزی نقاش كوهنورد هيچ و پوچ واگویه هایم وبلاگ چال وبلاگ علی اصغری یادداشتهای كوه یادداشتهای يک کوهنورد یک قدم مانده به ... Mountain Weather Forecast گروه کوهنوردی شقایق کرج خانه کوهنوردان کرج گروه کوهنوردی کاهار کرج گروه کوهنوردی هامون قله های مه گرفته... شیپورچی آیاز کوهنوردان ایرانی ورجین دیواره بلند و انگشتان سرمازده کماندار زندگی در کوهستان
لینکستان دوستان غیر کوهنورد