حامد حصاری
تماس با من
نمایه نگارنده
نویسنده (های) وبلاگ حامد حصاری
گذشته های بایگانی شده
      من ، کوه ، تنهايی (دیده ها و ندیده ها،گفته ها و نگفته های تنهایی با کوه ،در کوه...)
تبریک ؛ دائولاگیری صعود شد! نویسنده: حامد حصاری - دوشنبه ٦ اردیبهشت ۱۳۸٩

داغ ترین خبر:

________________

دائولاگیری صعود شد

________________

متن خبر:

کوه نوردان کشورمان بر فراز هفتمین قله مرتفع دنیا ایستادند

دوشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۸۹ ساعت ۱۰:۱۵

به گزارش «محمود شعاعی» رئیس فدراسیون کوه نوردی و صعودهای ورزشی و سرپرست تیم ملی کوه نوردی کشورمان،  اعضای افتخار آفرین تیم ملی، موفق شدند پس از حدود 40 روز تلاش در ارتفاعات سخت هیمالیا، دقایقی پیش با غریو یا فاطمه الزهرا (س) برای اولین بار پرچم مقد  کشورمان را بر فراز قله 8167 متری « دائولاگیری» هفتمین قله مرتفع دنیا، به اهتزاز درآورند ...

بنا بر این گزارش : صعود کوه نوردان پرتوان و افتخار آفرین کشورمان در شرایطی صورت گرفت، که به عنوان تیم پیشرو در منطقه ی صعود، بازگشایی کمپ ها و تمام ثابت گذاری های مسیر توسط خودشان انجام گردید. ضمن این که در پنجاهمین سالگرد صعود به این قله مرتفع، تیم ملی ایران به عنوان اولین تیم صعود کننده در سال 2010 میلادی گام بر فراز قله «دائولاگیری» نهاد.
شایان ذکر است: کوه نوردان تیم ملی، در این صعود یاد و خاطره ی کوه نورد فقید کشورمان زنده یاد «مهدی اعتماد فر» را نیز که در بهار سال گذشته و در دومین تلاش مستقل خود، در راه صعود به این قله جان به جان آفرین تسلیم کرد را گرامی داشتند.
شعاعی افزود: کوه نوردان تیم ملی در سلامتی کاملند و درحال بازگشت به ارتفاعات پائین تر هستند.
ایرج معانی از اردبیل، سید واسع سید موسوی از کردستان، مجید نعمت اللهی از لرستان، هادی صابری و سید حسین صالحی از کرج ،محمد نادریان، سیدمحمود هاشمی و محمد نصیری از تهران، عظیم قیچی ساز به عنوان مسوول فنی، علیرضا بهپور به عنوان پزشک، عباس رنجبری به عنوان مسوول تدارکات، جلال چشمه قصابانی به عنوان سرپرست دوم و محمود شعاعی به عنوان سرپرست تیم؛ در قالب کاروان اعزامی کشورمان به صعود قله «دائولاگیری»، موفق به کسب این افتخار ارزشمند برای میهن عزیزمان شدند که به یکایک سرافرازان تیم ملی و همه ایرانیان عزیز تبریک و تهنیت عرض می نمائیم .

^^^^

به نوبه خودم این افتخار رو به تمامی اعضای تیم ملی ، خانواده های گرامی ایشان ، فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران و جامعه کوهنوردی ایران شادباش میگم.

امیدوارم هرچه زودتر و با سلامتی کامل برگردن و به استقبالشون بریم.

 

^^^^^^

پی نوشت: آخ جون شیرینی صعود امسال رو هم از مادر هادی گرفتم.لبخندنیشخنداز خود راضیگاوچرانعینک

 

در همین رابطه :دائولاگیری ، هفتمین قله دنیا توسط تیم ملی کوهنوردی ایران صعود شد!

  نظرات ()
Share
جوابیه حسین رضایی در پاسخ به دو پرسش ... نویسنده: حامد حصاری - یکشنبه ٥ اردیبهشت ۱۳۸٩

در مطلب قبلی وبلاگ با عنوان مقایسه اطلاع رسانی دو صعود دائولاگیری و آناپورنا 2010 به جنبه های اطلاع رسانی دو صعود پرداختم و دو سئوال از دوست خوبم آقای حسین رضایی ، نویسنده وبلاگ کوهنوشت و مدیر روابط عمومی فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران پرسیدم ، و ایشون هم در قسمت نظرات همون مطلب پاسخ پرسش های مطرح شده را دادند و هم در وبلاگ خودشون متن خبر جدیدی با عنوان « از راهیان دائولاگیری» رو گذاشتند.بهتر دیدم متن پاسخ رو در مطلب جداگانه ای بیارم که شما هم بخوانید ؛

 حسین رضایی:

 

" سلام؛

 

اول: شما به بنده همیشه لطف دارید و ظاهراً این دفعه کمی زیاده روی هم کرده اید!!

دوم: اساساً فرآیند اطلاع رسانی اخبار صعودهای برون مرزی فدراسیون با صعودهای مستقل متفاوت است و قواعد و مراتب خاص خودش را دارد ... همانطور که مثلاً در انتخاب نفرات تیم ملی، ساز وکار متفاوتی دارد ... و در سایر موارد ایضاً.

سوم: به سهم خود تلاش دارم معطوف بر ارزش های - هفت گانه - خبری و احترام به افکار عمومی و تنویر آنان در رویدادهای مختلف، نقطه نظرات و چه بسا تذکرات لازم را به مسئولین بالاتر ارائه کنم، اما در نهایت تصمیم ساز هستم و نه تصمیم گیر!!

چهارم: بنا بر گزارشات واصله از سرپرست تیم ملی کوه نوردی کشورمان، مستقر در کمپ اصلی قله ۸۱۶۷ متری دائولاگیری؛ اعضای تیم ملی که در آخرین تلاش خود موفق به لمس ارتفاع ۷۲۵۰ متری( کمپ۳) شده و به پائین بازگشته بودند، کماکان مترصد شرایط جوی مناسب هستند تا تلاش خود را در روزهای آتی برای صعود به ارتفاعات بالاتر ادامه دهند. خاطر نشان می شود؛ تمامی اعضای تیم در سلامتی کامل به سر می برند و همانگونه که اشاره شد، با انگیزه و امید، چشم انتظار مساعد شدن شرایط مناسب هوا برای ادامه صعودشان هستند.

پنجم: به احتمال زیاد خواهید گفت؛این خبر هم چندان چیز جدیدی ندارد و از نظر جزئیات هم ناقص است و فلان و بهمان! ... در هر حال، آنچه باید(!) را منتشر کردیم!

ششم: در صورت هر گونه پیشروی اعضای تیم ملی و به محض اطلاع از جریان تغییر وضعیت این عزیزان، بلافاصله علاقه مندان را در جریان اخبار جدید قرار خواهیم داد.

ششم: از انتقاد سالم(!) شما ممنونم.

هفتم: از توجه شما و سایر خوانندگان سپاسگزارم. "

 

کوهنوشت:

 از راهیان «دائولاگیری»؛

تیم ملی کوه نوردی؛

هم چنان در انتظار شرایط مساعد جوی

 

پایگاه خبری فدراسیون:  بنا بر گزارشات واصله از سرپرست تیم ملی کوه نوردی کشورمان، مستقر در کمپ اصلی قله ۸۱۶۷ متری دائولاگیری؛ اعضای تیم ملی که در آخرین تلاش خود موفق به لمس ارتفاع ۷۲۵۰ متری( کمپ۳) شده و به پائین بازگشته بودند، کماکان مترصد شرایط جوی مناسب هستند تا تلاش خود را در روزهای آتی برای صعود به ارتفاعات بالاتر ادامه دهند.

خاطر نشان می شود؛ تمامی اعضای تیم در سلامتی کامل به سر می برند و همانگونه که اشاره شد، با انگیزه و امید، چشم انتظار مساعد شدن شرایط مناسب هوا برای ادامه صعودشان هستند.

شایان ذکر است: در صورت هر گونه پیشروی اعضای تیم ملی و به محض اطلاع از جریان تغییر وضعیت این عزیزان، بلافاصله علاقه مندان را در جریان اخبار جدید قرار خواهیم داد.

----------------------
*
پی نوشت:


در پیشگاه کوه نوردان گرامی، تبیین آب و هوای به شدت متغیر کوه ها، به خصوص در ارتفاع بالای ۷۰۰۰ متر، نوعی «زیره به کرمان بردن» است! ... آب هوایی که به خصوص در هیمالیا و به رغم گزارش های معتبر هواشناسی مبنی بر شرایط مساعد، ثبات ندارد و می تواند به یکباره دست خوش تغییر شود! ... فلذا هر چند تیم های صعود کننده غالباً توجه ویژه ئی به سایت های معتبر هواشناسی دارند، اما بدون تردید، مشاهدات عینی در منطقه از همه چیز مطمئن تر است تا با لحاظ جمیع شرایط (آمادگی نفرات و ...) اقدام به صعود میسر گردد.

 

الاحقر که تمام دانشم در مورد هیمالیانوردی؛ نظری است و این موارد را به یمن همکلامی با عزیزان هیمالیانورد آموخته ام، این چند خط و نکته ی بدیهی را هم فقط محض یادآوری به کسانی عرض کردم که تمام اهتمام خود را در ...(بماند در چی؟!)، با یک سو نگری و قضاوت های سطحی، هدر می دهند!

 

 ^^^^^^

جناب حسین رضایی گرامی اول از همه ممنون از پاسخگویی.

دوم : همچنان ارادتمند شما هستم.

سوم: به واقع در این چند سال که امور روابط عمومی فدراسیون رو در دست گرفتید (یا در دستان شما قرار دادند) ، حداقل خود من خیالم راحته که جدیدترین اخبار رو می تونم از طریق کوهنوشت بخونم و هدف از طرح پرسش نه به منظور تخریب و یا زیر سئوال بردن بی مورد بلکه به قول خود شما تنویر افکار عمومی است.

چهارم: در مورد مقایسه که گفتید " اساساً فرآیند اطلاع رسانی اخبار صعودهای برون مرزی فدراسیون با صعودهای مستقل متفاوت است و قواعد و مراتب خاص خودش را دارد ... " حتا اگر بخواهم با توجه به دیدگاه شما مقایسه دیگری انجام داده و به اخبار صعود برودپیک سال 1387 هیات کوهنوردی و صعود های ورزشی تهران بر گردم ، مدت زمان بین دو خبر رو زیاد می دونم.درسته که تیم تا تاریخ مذکور هیچ پیشروی نداشته.ولی اطلاع از عدم پیشروی هم به نوبه خود خبری از وضعیت این تیم است.

 سایت هیئت کوهنوردی استان تهران: آرشیو تیر و مرداد 1387 

عنوان مطلب

تاریخ

· آخرین اخبار برودپیک (14تیرماه)

1387/4/15

· آخرین اخبار از تیم کوهنوردی منتخب استان تهران اعزامی به برودپیک (8047 متر) (22 تیرماه)

1387/4/22

· برودپیک همچنان در انتظار هوایی مساعد برای صعود ( 29 تیرماه)

1387/4/29

· تیم منتخب کوهنوردی استان تهران در کمپ ...

1387/5/06

· تیم منتخب تهران در راه قله ...

1387/5/08

· پیام تبریک سرپرست هیئت کوهنوردی استان تهران

1387/5/09

· تیم استان تهران بر فراز برودپیک (9 مرداد)

1387/5/09

· انعکاس خبر صعود برودپیک در خبر...

1387/5/10

· هماهنگی مراسم استقبال از برودپیکی های تهران

1387/5/21

· بازگشت افتخارآفرینان استان تهران به وطن

1387/5/23

· برودپیکی های تهران بازگشتند

1387/5/26

پنجم : قبول بفرمایید که دوازده روز بدون هیج خبر از تیم ملی به نوبه خودش پرسش های زیادی رو مطرح میکنه و همین خبر کوتاه دیروز  و امروز ، مطمئنن خبر شماره یک بسیاری از جلسه های هفتگی گروه/باشگاه هایی هست که یا نفرات گروه/باشگاه خودشون در تیم ملی هستند و یا اینکه دنبال اخبار روز کوهنوردی می گردند.

ششم: امیدواریم هرچه زود تر خبر های بهتر و باید (!) رو بشنویم.

 

در همین رابطه:

کوه نوردان تیم ملی، هم چنان در انتظار شرایط مناسب جوی

تیم ملی کوه نوردی کمپ سوم خود را برپا کرد

 

  نظرات ()
Share
مقایسه اطلاع رسانی دو صعود دائولاگیری و آناپورنا 2010 نویسنده: حامد حصاری - شنبه ٤ اردیبهشت ۱۳۸٩

از تیم ملی دائولاگیری چه خبر؟

از آخرین خبری که در بخش اخبار سایت فدراسیون از تیم ملی دائولاگیری ٢٠١٠ منتشر شد تا این تاریخ بیشتر از یک هفته ( دقیقن ١٢ روز ) گذشته.

" لمس ارتفاع 7250 متری

دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۱۶
به گزارش سرپرست تیم ملی کوه نوردی؛ اعضای این تیم امروز موفق شدند، ارتفاع 7250 متری قله «دائولاگیری» را لمس کرده و بازگردند. بنا بر این گزارش: کوه نوردان کشورمان در روزهای آتی مجدداً تلاش خود را به منظور برپائی کمپ سه در همین ارتفاع ادامه خواهند داد. وی هم چنین وضعیت سلامتی یکایک اعضای تیم را مطلوب عنوان کرد.
آخرین به روز رسانی در دوشنبه ۲۳ فروردین ۱۳۸۹ ساعت ۱۱:۲۶
"

خبر کوتاه و به لحاظی ناقص از نظر اطلاع رسانی ولی خوشحال کننده.

اما در کل این 12 روز هر روز و روزی چند بار که به سایت فدراسیون و وبلاگ مدیر روابط عمومی آن ، کوهنوشت مراجعه کردم  تا خبری از تیم بگیرم هیچ خبری از تیم ملی نبود و نیست.به قول معروف: "گشتم نبود ، نگرد نیست !! "

اخبار سایت فدراسیون

به نظرم آقای حسین رضایی که خوشبختانه از روزنامه نگاران (journalist ) مجرب هست و با مقوله های خبر و اطلاع رسانی آشنایی کامل دارند بهتر می تونن جوابگوی پرسش  های زیر باشند:

؟

پرسش:

1. از تیم دائولاگیری چه خبر؟

2. دلایل اطلاع رسانی ضعیف از تیم دائولاگیری 2010 چیست؟

^^^^^^

از احسان پرتوی نیا در آناپورنا چه خبر؟

در مقایسه با این موضوع و تقریبن همزمان با اعزام تیم ملی کوهنوردی ، یکی از کوهنوردان خوب کشور و همشهری ما (کرجی) آقای احسان پرتوی نیا در راه صعود به قله 8091 متری آناپورنا است ، و دوستان خوب خانه کوهنوردان کرج جهت اطلاع رسانی صعود ایشون سایت کوهنوردان ایران رو راه اندازی کردند و اخبار صعود ایشون رو در اولین فرصت روی خروجی اخبار این سایت می گذارند.

اخبار احسان پرتوی نیا و آناپورنا

قابل توجه اینکه این صعود به صورت مستقل انجام میشه و احسان با هزینه شخصی و با مشکلات فراوان مثل در اختیار نداشتن شرپا و باربر داره این کار بزرگ رو انجام میده که واقعن یه افتخار بزرگ در کارنامه ورزشی این کوهنورد خوب کرجی هست.

احسان پرتوی نیا

بارزترین نکته در مورد این صعود اینه که احسان پرتوی نیا اولین کوهنورد ایرانی هست که جهت صعود این قله درحال تلاش هست و در صورت صعود ، اولین ایرانی صعود کننده به این قله سرسخت خواهد بود.

برای احسان پرتوی نیا کوهنورد خوب کرج آرزوی سلامتی و صعود دارم.

 

در همین رابطه:

مختصری درباره احسان پرتوی نیا

خبری از آناپورنا نیست!! --> وبلاگ آیاز

احسان و آناپورنا و عدم پوشش خبری کوهنویسها...!! --> وبلاگ شیپورچی

 

  نظرات ()
Share
مطالب اخیر گزارش برنامه صعود به قلّـه دماوند ، بام ایران دلتنگی با : "من ، کوه ، تنهایی" و "شما" و اما عشق ... یار دبستانی من ای روزگار ... !! یادواره !!! درباره خبر انتصاب هادی صابری + پیام شادباش هادی صابری، دبیر جدید فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران برای سالگرد علی رئیس دانا سنگ نویسی در کوهستان به چه قیمت...!؟
کلمات کلیدی وبلاگ ویژه ها (٢٦) ذهن زیبا (۱٩) این طرف - آن طرف (۱٦) من ، کوه (۱٤) کوه نوشته (۱٢) روزانه (٧) بدون شرح (٦) کوه عکس (٦) زیر ذره بین (٥) یاد گرفتنی ها (٥) جشن های ایرانی (٥) شاعرانه (٤) کوه شعر (٤) یاد ها (٤) طبیعت زخمی (۳) درد جشنواره (۱)
دوستان من گروه کوهنوردی هفت خوان کرج فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی ایران هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی استان تهران ‌Black Rock spedizione2004 garinmount آرام كوه از دماوند تا علم كوه از کی ستاره از زمین می رود به آسمان آزادكوه آزادکوه آناپورنا آوازهای كوه آوای کوه با هم همسفر شویم باشگاه سنگنوردی(بولدرینگ) آراماز بالا تر از ۴۰۰۰متر برج سينا! بيستون بی هیچ ترسی از جاذبه زمین پزشکی کوهستان جای رسیدن جایی نزدیک آسمان چنگ الماس حرف خودم.... خاک خوب داستان کوه داغلار دختر آسمان دوست داران طبيعت:تاریانا رازکوه ریشه در آسمان... سر پهنه گی سرخ كوه سنگنوردی صخره های آزاد فانوس علم كوه غزال کوهستان فانوس فانوس کوه کلاغ ها... كــُــــــــلاهـه كوله بار كوه کوه انتظار خدا کوه قاف کـوه نوشت کوه نیوز کوهستان کوهنورد کوهنوردی(اشترانکوه) کوهنوردی، نشان زندگی کوهنوردی،سنگ نوردی،دوچرخه سواری برای صلح گروه سنگنوردان جوان كرج گزارشات صعودبه قلل ودیواره های مرتفع لوتسه نجواهای پاییزی نقاش كوهنورد هيچ و پوچ واگویه هایم وبلاگ چال وبلاگ علی اصغری یادداشتهای كوه یادداشتهای يک کوهنورد یک قدم مانده به ... Mountain Weather Forecast گروه کوهنوردی شقایق کرج خانه کوهنوردان کرج گروه کوهنوردی کاهار کرج گروه کوهنوردی هامون قله های مه گرفته... شیپورچی آیاز کوهنوردان ایرانی ورجین دیواره بلند و انگشتان سرمازده کماندار زندگی در کوهستان
لینکستان دوستان غیر کوهنورد